Ehliyet Alma Süreci

1. Evrakların Tamamlanması

 2. Toplam 34 Ders saati Teorik Dersler (Trafik ve Çevre(16), Motor Araç Tekniği(6), İlkyardım(8),Trafik Adabı(4))

Hafta İçi Akşam saat:18.00 ile 21.00 arası - Hafta Sonu saat:09.00 ile 14.00 arası yapılmakta ve sürücü adaylarımız teorik sınava ve uygulama eğitimleri için hazırlanmaktadır.3. Teorik sınavda  4 sınav hakkınız vardır.  Sınava girebilmek için kurs tarafından bilgilendirme yapıldığında Halk, Ziraat, ve Vakıfbank ‘a 70TL sınav harcı yatırılarak dekontu kursa teslim edilmelidir.
 


Sınav 50 soru olarak test şeklindedir. (İlkyardım 12, Trafik ve Çevre Dersi 23, Trafik Adabı 6, Araç Tekniği 9 Soru Sorulmaktadır.) Geçme notu 100 üzerinden 70’dir.


Teorik sınavlar e-sınav ve ya klasik olarak yapılmaktadır. Aday kendi isteğine göre başvuru yapabilir.


Sınav öncesi adayın kurstan giriş belgesi alması gerekmektedir.


Klasik sınav soruları sınavdan 4-5 gün sonra yayınlanmaktadır. Sonuçlar ise e-sınav aynı gün, klasik sınavda 12 gün sonra açıklanmaktadır.
 

*Mevcut ehliyeti olan adaylar başvuru yaptıkları ehliyet sınıfı için teorik ders almazlar. Uygulama eğitimleri yapılır.

 

 


4. Uygulama (direksiyon) Eğitimi için adaya program yapılır. Dersler bire bir olarak ehliyet sınıfının ders sayısı ve ders saati 50 dakika olarak eğitim alır. Eğitim tamamlandıktan sonra kurs tarafından yapılan ön sınavda başarılı olan adaylar Odunpazarı İlçe Milli Eğitim tarafından yapılan sınavlara alınırlar.


Uygulama sınavı için 4+4 hak bulunmaktadır.  Teorik sınavı geçen aday 1-3 hafta sonra uygulama sınavına girebilir.


Uygulama sınavı harcı olan 80TL kurs tarafından bilgilendirme yapıldıktan sonra Odunpazarı İlçe Milli Eğitime ait Ziraat Bankası hesabına yatırılarak dekontu belirtilen süre içerisinde kursa teslim edilmelidir. Aksi halde harç yatırılmış olsa dahi aday sınava giremez.

 


5. Sınavlarda başarılı olan kursiyerlerimiz Milli Eğitim Müdürlüğünden imzalanan sertifikaların bulunduğu dosyaları kursumuzdan almalı, 2 yıl içerisinde aldıkları ehliyet sınıflarına göre harçlarını yatırdıktan sonra Trafik Tescile başvuru yaparak ehliyetlerini almaları gerekir.
 

 

Eskişehir Ehliyet Alma Süreci hakkında daha detaylıbilgi almak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.